Etken ve yardımcı maddeler
%2 g. Glutaraldehit, Ethan-1,2-diol, korozyon inhibitörü, kompleksleştiriciler, noniyonik tensitler, koruyucular ve eksipient maddelerini içerir.

Ürün Tipi
Gda%2 solüsyonu inaktive edilmiş %2 Glutaraldehitli sporisit ve sterilizan etkili, beraberinde verilen aktivatörün eklenmesiyle aktive edilerek kullanıma hazır hale getirilebilen alet dezenfektanıdır. Tıbbi aletlerin, flexible ve rijid endoskopların, dental alan, kulak, burun ve boğaz aletleri gibi aletlerin soğuk sterilizasyonunda ve dezenfeksiyonunda kullanılır. Formaldehit içermeyen bir preparattır. Çok etkili korozyon inhibitörleri içerir.

Antimikrobiyal Özellikleri
Bakterisid, Fungusid, Sporisid, Virüs inaktivasyonu. Kısa süreli etki 15 dk.

Kullanım Alanları
Gda%2 flexible ve rijid endoskopların dezenfeksiyonu yanı sıra her türdeki cerrahi aletin, ısıya dayanıksız anestezi aksesuarlarının ve laparaskopi aletlerinin dezenfeksiyonu için çok uygundur. Gda%2 solüsyonu kauçuk, lastik, cam, tahta, porselen ve paslanmaz çelik malzemelerle uyumludur. Çok etkili korozyon inhibitörleri içerir.
UYARI!!!
• "Aktivatör ilavesi ile kullanıma hazır hale getirilen Gda%2 solüsyonun Ph'sı (7,50-8,50) civarındadır. ph stripi ile ph kontrol edilir. 
• Uygulama öncesi mutlaka test stripi (MEC) ile ürün konsantrasyonu kontrol edilir."
• "Aktivite edilen Gluteraldehit Solüsyonu, sporlu bakterilere etkinliği maksimum düzeydedir."
• "Dezenfeksiyon çözeltisi 14 gün boyunca kullanılabilir. Bununla birlikte çözeltide gözle görülür bir kirlenme meydana gelirse yenisi ile değiştirilmesi tavsiye edilir."
• Gda%2 solüsyonun raf ömrü üretim tarihinden itibaren 2 yıldır.

Elma® Buharlı Alet Temizleyiciler

Kimler Çevrimiçi

18 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi