Hidrojen Peroksit Bazlı Alkolsüz, Aldehitsiz, Fenolsüz

 
Kullanımı :

quarta oxy FACE konsantre bir üründür. Ameliyathaneler, Yoğun bakım üniteleri, İzolasyon odaları gibi yüksek düzey dezenfeksiyon gerektiren alanların yer ve yüzey dezenfeksiyonu için kullanılır.

Kullanım Şekli :

quarta oxy FACE Tabloda belirtilen oranlarda çeşme suyu ile sulandırılarak kullanılır. Islak mop, ıslak silme ve çift kovalı dezenfeksiyon sistemi vb. uygulama metodlarında kullanılır. Kokusuz olduğu için hasta varlığında rahatlıkla kullanılabilir. Solüsyon kirlilik durumuna göre 24 saate kadar kullanılabilir.

(1 Litre su / 10 ml solüsyon – 10 Litre su / 100 ml solüsyon)

quarta oxy FACE Temizliği ve dezenfeksiyonu öncesi alanda daha önce QAC ya da AMİN içerikli bir yer yüzey dezenfektanı kullanıldıysa bir süre zeminin eski halini alabilmesi için, paspaslarınızda lekelenmeler ve eski kimyasalların ortadan kalkması esnasında koku oluşabilir.

Formülasyon Şekli :

Sıvı

Aktif İçerik :

Didesil Metil Amonyum Klorür, Alkil Benzil Dimetil Amonyum Klorür ve Hidrojen Peroksit

Yardımcı Maddeler :

Non İyonik Tensitler, Korozyon İnhibitörleri, pH dengeleyici ve Yardımcı Diğer Maddeler içerir.

Mikroorganizma Uygulama Alanı ve Şekli Konsantrasyon ve süre
Bakterisid (Tbc Dahil) Yer ve Yüzeyler %1 – 15 dakika
Fungusid Yer ve Yüzeyler %1 – 15 dakika
Virüs inaktivasyonu (HIV, HCV, HBV, Poliovirüs, Adenovirüs ve Norovirüs dahil) Yer ve Yüzeyler %1 – 15 dakika

 

 

Antimikrobiyal Özellikleri
Bakterisid Tbc. Dahil, Gram (-) Gram (+) Fungusid, Virüsid (HBV / HCV, HIV, HSV, Rota, Papova, SARS, Vaccinia, Polio, Adeno). Kısa süreli etki 30 saniye.

Kullanım Alanları
Hızlı dezenfeksiyona ihtiyaç duyulan; Küvezlerde, hasta yataklarında, tıbbi ekipmanların yüzey temizliğinde ve aynı zamanda dezenfeksiyonunda kullanılır. Hastanelerin risk taşıyan alanlarında; Kan ve vücut sekresyonu ile kontamine olan tüm yüzey, tavan, duvar, taban ve demirbaşlarda kullanımı önerilir. Solunum maskeleri, sert zeminler, PVC zeminler, akrilik yüzeyler, mobilyalar, tuvaletler, sürgüler, mutfakların dezenfeksiyonu için uygundur. Etki süresi sonrası ortam kullanıma hemen hazırdır. Ekstradan farklı uygulamalar yapılmaz.

 

Elma® Buharlı Alet Temizleyiciler

Kimler Çevrimiçi

14 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi