Turkish Arabic English French German Russian

Otoklavlanabilir Tıbbi Atık Poşeti

Ürün Kodu              Ürün Isı (°C)           
 GxU(mm)  Materyal Adet/Kutu
543 Otoklavlanabilir Tıbbi Atık Poşeti      170         430x650    PP 100
563 Otoklavlanabilir Tıbbi Atık Poşeti
     170         630x900    PP 100
575L Otoklavlanabilir Tıbbi Atık Poşeti
      170        750x 1000    PP 100
580L Otoklavlanabilir Tıbbi Atık Poşeti
     170         800x1100    PP 100
512 Otoklavlanabilir Tıbbi Atık Poşeti
     170         1200x1600    PP 100
  

Otoklavlanabilir Tıbbi Atık Poşetleri ve Otoklav Torbaları Nerede Kullanılır:

Otoklav Tıbbi Atık Poşetleri, sporları ve mikroorganizmaları öldürmek için sterilizasyon sıcaklıklarında ve basınçlı ortamlarda kullanılır.

Genellikle, otoklav torbasının içindeki düşük sıcaklıktaki plastiklerin sterilizatörün kenarlarına yapışmasını veya sterilizatör havalandırma tesisatını engellemesini önlemek için otoklav torbaları kullanılır.

Ayrıca biyolojik atıkları dekontamine etmek, laboratuvar gereçlerini ve aletlerini de sterilize etmek için de kullanılır.

Virüs, bakteri ve diğer organik maddeleri içeren kontrollü tıbbi atıkların bertaraf edilmeden önce, otoklavlama ile inaktive edilmesi önerilmektedir.

Böylece, Otoklavlanabilir Tıbbi Atık Poşetleri kullanımı hem kurum hem de hasta veya kullanıcı için hem süreçleri hem de ürünleri daha güvenli hale getirir.

Otoklavlanabilir Tıbbi Atık Poşetleri Kullanan Endüstriler:

Günümüzde otoklavlanabilir tıbbi atık poşetleri tıp endüstrisinde oldukça popülerdir. Biyolojik veya organik malzemeler kullanan herhangi bir sektör de otoklav tıbbi atık poşeti kullanılabilir.

Ayrıca, sağlık kurumları tesisleri sterilizasyon için çeşitli önlemler almak zorunda kaldığından, otoklav torbaları mükemmel bir seçenektir.

Bunun dışında, dövme ve piercing dükkanları da sağlık kodlarını ve standartlarını takip etmek ve yönetmelikleri karşılamak için otoklavlanabilir tıbbi atık poşeti kullanır. 

Delinmelere ve yırtılmalara dayanıklı kalın ve şeffaf özel formüllü polipropilenden üretilmişlerdir. Petri kutuları, tüpler , vialler ve benzeri kirli ve çevre açısından tehlikeli atıkların dış ortama atılmadan önce otoklav ile steril edilerek izole edilmelerinde kullanılırlar.

Uygun ürünlerin saklanması ve taşınması için de alternatif oluştururlar. Otoklavlama işlemindeki basınç değikliklerine dayanıklıdırlar.

Otoklavlama işleminde otoklavlanabilir tıbbi atık torbalarının ağızı açık bırakılmalıdır. Kenar dikişler çok dayanıklı olduğundan ağır yük ve basınç altında dahi yırtılıp patlamazlar.

Otoklavlanabilir Tıbbi Atık Poşetleri Nasıl Kullanılmalıdır:

Otoklavlanabilir tıbbi atık torbaları buhar geçirmezdir ve bu nedenle bükülmemeli veya bantlanarak kapatılmamalıdır; aksi takdirde yükün doğru şekilde sterilize edilmesi engellenebilir.

Otoklavı aşırı yüklemeyin. Kapsamlı buhar sirkülasyonu için bol miktarda alan bırakın.

Biyolojik atık içeren otoklav torbaları, sterilizasyonun sağlanması için 121°C'de minimum 30 dakika otoklavlanmalıdır.

Özellikle dirençli biyolojik atıkların dekontaminasyonu ve inaktivasyonu için yüksek sıcaklık torbaları kullanın ve en az 30 dakika boyunca 135°C'de otoklavlayın.

(* Bunlar tamamen yönerge niteliğindedir; süreler ve sıcaklıklar otoklav yükünün niteliğine bağlı olacaktır.)

Yükün etkili bir şekilde sterilizasyonunu sağlamak için katı atık torbalarına su eklenmelidir.

Kırık cam eşyalar gibi keskin nesneleri otoklavlanabilir tıbbi atık poşetlerine koymayın; bu deliklerin açılmasına neden olabilir.

Otoklav Tıbbi Atık Yönetimi

Elma® Buharlı Alet Temizleyiciler

Kimler Çevrimiçi

22 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi